Напрямком діяльності лабораторії медичного електронного апаратобудування є впровадження медико-біологічної складової підготовки фахівців за спеціальністю “Біотехнічні та медичні апарати і сис-теми”. Дуже важливо, що подальший розвиток спеціальності, підвищення її значення, а через це і інтерес до кадрів, які вона готує, залежить від того, наскільки органічно поєднані інженерна та медико-біологічна складові підготовки фахівців. Існуючий досвід інженерної підготовки на радіотехнічному факультеті дозволяє закласти фундаментальні знання з сучасної радіоелектронної апаратури на основі нано- і мікро-функціональної електроніки, широкого використання різноманітних інтегральних схем, пристроїв оптоелектроніки, комп‘ютерних методів проектування багатофункціональних засобів зв‘язку, обробки та перетворення сигналів.
На базі обладнання лабораторії виконуються лабораторні роботи з таких дисциплін:
- Оптоелектронні пристрої;
- Матеріали біомедичних апаратів;
- Електронні діагностичні апарати і системи;
- Електронна апаратура лікувальних технологій;
- Оптоелектроніка;
- Конструювання і технологія електронних біомедичних апаратів;
- Апаратура біомедичних досліджень;
- Метрологія біомедичної апаратури;
- Експлуатація біомедичної апаратури.
Згідно наукових напрямків в лабораторії під керівництвом провідних фахівців проводиться наукова діяльність студентів: бакалаврів та магістрів за такою тематикою: «Аналіз оптичних характеристик біо-логічних об’єктів за допомогою дослідження індикатриси розсіювання»; «Моделювання процесів взаємодії лазерного випромінювання з біологічними об’єктами»; «Математичне моделювання процесів розсіювання лазерного випромінювання від біологічних об’єктів»; «Комп’ютерна обробка індикатриси розсіювання лазерного випромінювання біологічними об’єктами»; «Використання Т-матриць при математичному моделюванні процесів розсіювання» ; «Використання методів Монте – Карло для лазерних діагностичних систем»; «Мате-матичне моделювання взаємодії лазерного випромінювання з біологічними об’єктами».
Лабораторія проводить активну наукову співпрацю з провідними медичними лікувальними та навчальними установами на підставі до-говорів про спільну науково-учбову діяльність: НДІ Кардіології ім. М.Д.Стражеско, Національний інститут хірургії та трансплантології ім. О.О.Шалімова АМН України, Національний медичний університет України, Київський міський онкологічний Центр.
Незважаючи на невеликий період існування лабораторії, вже досягнуто вагомі результати: розроблено та впроваджено волоконний лазерний опромінювач крові для ендоваскулярного застосування; проведено розробку та дослідження терапевтично-дослідного лазерного комплексу для інвазійного опромінення при лікуванні серцево-судинних захворювань з застосуванням одноразових волоконно-оптичних світловодів; розроблено багатофункціональний комбінований опромінювач біологічно активних точок в оптичному та НЗВЧ діапазонах; розроблено оптичні біостимуляторні системи на базі лазерних волоконно-оптичних опромінювачів ультрафіолетового, видимого та інфрачервоного діапазонів; створено апаратно-програмні комплекс лабораторної діагностики; створено макет системи дистанційного зондування; створено стенд для вимірювання надмалих потужностей випромінювання міліметрового діапазону.
Перспективний розвиток лабораторії медичного електронного апаратобудування пов’язаний з впровадженням сучасних комп’ютерних технологій і інформативних систем у спеціалізовані біомедичні прилади лабораторної діагностики а також узгодженням наукових напрямків досліджень з сучасними міжнародними програмами проектування та розвитку медичної техніки.