Лабораторія створена за сприяння генерального директора науково-виробничого підприємства «Квант-Ефір» (м. Київ) – одного з лідерів серед виробників передавального цифро-аналогового обладнання стандартів DVB-T/H на ринку країн центральної і східної Європи та випускника радіотехнічного факультету Омелянюка І. В.
Обладнання та програмне забезпечення лабораторії дозволяють готувати на радіотехнічному факультеті фахівців з цифрового телебачення, що крім ґрунтовних теоретичних знань мають також практичний досвід роботи на спеціалізованому обладнанні для аналізу та вимірювання характеристик сигналів стандарту DVB-T.
Цифрове телебачення – це новий інноваційний тип технології передачі телевізійного сигналу, який дозволяє підвищити якість зображення та звуку, кількість каналів, та транслювати сигнал високої чіткості (HDTV) телеглядачам. Як відомо, Державний комітет з телебачення і радіомовлення розробив план реалізації держпрограми “Про переведення телерадіоефіру на цифровий формат мовлення до 2015 року”. Перехід України від аналогового на цифрове мовлення був закріплений міжнародною угодою підписаною у 2006 році в Женеві.
Таким чином, не викликає сумніву, що підготовка молодих фахівців, що здатні кваліфіковано працювати в сфері цифрового телебачення є завданням важливим та актуальним. Для виконання такого завдання, як і для підготовки кваліфікованих молодих радіоінженерів, важливим є впровадження нових форм співпраці радіотехнічного факультету з підприємствами та організаціями, що орієнтовані на довгострокову перспективу. Адаптація навчальних програм факультету у відповідності до вимог підприємств-роботодавців.
Прикладом такої співпраці є багаторічне співробітництво факультету з НВП «Квант-Ефір». В рамках цієї співпраці студенти проходять виробничу та переддипломну практику, виконують курсові та дипломні проекти на базі підприємства, а після закінчення навчання – розподіляються на підприємство як молоді фахівці.