КАФЕДРА ПРИКЛАДНОЇ РАДІОЕЛЕКТРОНІКИ
РАДІОТЕХНІЧНИЙ ФАКУЛЬТЕТ КПІ ім. ІГОРЯ СІКОРСЬКОГО
Тема дисертації «Ефективність багатошарових електромагнітних екранів»
Виконав: Терещенко Дмитро Валерійович, студент 2 курсу, групи РЕ-11мн
Керівник: Зіньковський Юрій Францевич, д.т.н., професор
Актуальність теми обумовлена зростанням кількості електроприладів та щільності їх розташування у побуті чи на виробництві, що збільшує важливість відокремлення приладів одне від одного, оскільки при роботі вони можуть випромінювати електромагнітне поле, яке буде заважати приладам поруч. Для забезпечення стабільної роботи приладів необхідно використовувати екрани, оскільки, особливо на виробництвах, приділяється недостатньо уваги захисту електронних пристроїв від впливів магнітного поля, що може значно зменшити строк експлуатації обладнання.
Метою роботи є дослідження ефективності багатошарових електромагнітних екранів, їх впливу на зниження рівня електромагнітних перешкод, покращення електромагнітної сумісності пристроїв та пошук можливостей збільшити області використання електромагнітних екранів.
Тема дисертації «Інтелектуальна система контролю та управління виробничими процесами»
Виконав: Вірченко Леонід Анатолійович, студент 2 курсу, групи РІ-01мн
Керівник: Яненко Олексій Пилипович, д.т.н., професор
Актуальність теми. Реєстрація електромагнітного слабкого НВЧ випромінювання модуляційними радіометрами відкриває багато нових можливостей. Проте виникають труднощі пов’язані з забезпеченням необхідної чутливості радіометричних систем, оскільки це надзвичайно мала потужність яку дуже важко зареєструвати і на роботу РС впливає багато чинників що зменшують чутливість. В модуляційному радіометрі значний вплив на його чутливість має температурна нестабільність вибіркового вузькосмугового підсилювача частоти комутації яку можна усунути застосувавши автоматичну систему підлаштування частоти.
Метою роботи є розробка методів та засобів підвищення температурної стабільності схеми вибіркового підсилювача, в процесі його роботи, що сприяє збільшенню стабільності параметрів та ефективності модуляційного радіометра.
Тема дисертації «Методика детектування джерел інфрачервоного випромінювання з нечітким логічним виведенням»
Виконав: Лєвікін Владислав Геннадійович, студент 2 курсу, групи РЕ-11мн
Керівник: Дружинін Володимир Анатолійович, д.т.н., професор
Актуальність теми. Детектування інфрачервоного випромінювання є дуже важливим та актуальним фактором сьогодні, адже за допомогою таких пристроїв можна визначати місцеположення будь-яких камер з інфрачервоною підсвіткою, лазерну оптику від зброї, лазери від дронів та в загальному можуть використовуватись для роботи з будь-якими системами, які використовують інфрачервоний діапазон світлових хвиль в якості середовища передачі даних
Метою роботи є забезпечення виявлення джерел ІЧ-випромінювання на тлі завад за рахунок використання запропонованої в магістерській дисертації методики їх детектування з використанням апарату нечіткого виведення.